BİLGİ Apex Legends İpuçları

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin
1588442203050.png

Oyun Stiline Uygun Karakteri Seç
Apex Arena’da tüm yarışmacılar eşittir ve Legend’lar güç, hız ve ateş gücü açısından eşit şekilde eşleştirilir.

Onları birbirlerinden ayıran yetenekleri olduğundan, oyun tarzına uygun ve ekibinizi tamamlayan karakteri seçmelisin.

Takımınla rakiplerin arasında kalkan mı olmak istiyorsun? Öyleyse arenaya gözüpek Gibraltar olarak atla.

Düşmanlarını şaşırtmak için takımının uzun mesafeler kat etmesine yardım etmek ister misin? Pathfinder, güvenilir kancalarıyla, mükemmel bir seçim.

Ben destek oyuncusuyum, arkadaşlarımın sağlığı benden sorulur diyorsan Lifeline senin için hazır.

Ya da en iyisi, kimin ne dediğini umursamadan bütün karakterleri dene ve oyun tarzına uygun olduğunu düşündüğün Legend ile oynamaya başla.

Yüksek Yerlerden Düşmek Seni Korkutmasın
Battle Royale türündeki diğer oyunların çoğunda büyük bir yükseklikten düştüğünde hasar almak söz konusu, ancak Apex Legends’da durum böyle değil. Uçurumdan atlayabilir ve hasar yemeden zemine inebilirsin. Örneğin, rakipleriniz altınızdaysa bu size avantaj sağlayabilir.

Robotik Örümcek Benzeri Yaratıkları Vur
Bazen supply crate lerin olduğu yerlerde, duvarlarda ve tavanlarda örümceğe benzeyen robotik yaratıklara denk gelebilirsiniz. Bu yaratıkları öldürerek nadir eşyalar düşürebilirsiniz.

Silah Eklentilerini Toplamayı Unutma
Silahına uygun eklentileri toplamaya özen göster. Eklentiler silahını daha güçlü ve kullanışlı hale getirecektir. Eksik bir parça varsa takım arkadaşlarını bilgilendir.

Knockdown Shield Daima Üzerinde Olsun
Rakip tarafından düşürüldüğünde, Knockdown Shield ile hayatını kurtarabilirsin. Yaralı vaziyetteyken kalkan aktifleşirerek belirli sayıda mermiyi engeller, bu da takım arkadaşının yardımı gelene kadar seni koruyarak vakit kazandıracaktır. Ayrıca, kalkanın nadirliği ne kadar iyi olursa, o kadar fazla hasar engeller.

Her Zaman Legendary Eşya Arayışında Ol
Silah veya eşyaların nadirlik seviyesi ne kadar yüksek olursa çatışma sırasında o kadar iyi olacağını söylemeye gerek yoktur. Düşük seviyeden yüksek seviye nadirlik sırası beyaz, mavi, mor, turuncu renk şeklindedir. Efsanevi item turuncu renk olandır.

Takım Arkadaşlarına Yakın Ol
Takım oyunu, yanınızda iki takım arkadaşıyla sahneye atladığınız Apex Legends’ta başarı için kritik öneme sahip.

Birlikte hareket ederek, yeteneklerinizi birleştirerek birbirinizi güvende tutabilir ve rakiplerinizi alt edebilirsiniz.

Örneğin Wraith‘in iyi yerleştirilmiş bir “portal”ı, ekibini beklenmedik bir anda rakiplerin üzerine götürebilir. Caustic, takım arkadaşlarını korumak için Nox gazı kullanarak düşmanlarını uzaklaştırabilir.

Tek başına sadırmaya çalışırsan kendini 3 kişilik bir düşman ekibinin arasında bulabilir ve yok olabilirsin.

Ölmüş Olan Arkadaşını Canlandır
Apex Legends’ı türü ile kıyaslarsak benzersiz bir mekaniğe sahip. Takım arkadaşını diriltmek! Eğer arkadaşının cesedindeki banner ı alırsan, haritanın belli noktalarında olan makineler yardımıyla onu canlandırabilirsin.

İşaretleme Sistemini Kullan
Yararlı öğeleri ve yerleri pinglemeyi sağlayan oyun içi işaretleme sistemi aracılığıyla kritik bilgileri ekip arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Örneğin karşıda loot için güzel bir alan mı var, farenin orta tuşuna (teker) bir kere basarak orayı işaretle ve arkadaşlarını bilgilendirebilirsin. Veya karşı binada düşman mı var? Pingleme tuşuna art arda 2 defa basarak düşmanı gördüğünü ekibine bildir.

Haritayı Öğrenmeye Çalış
Tüm Apex maçlarının gerçekleştiği harita olan Kings Canyon, terk edilmiş askeri teçhizatlarla ve doğayla iç içe ölümcül bir oyun alanıdır. Geniş açık tarlalardan terk edilmiş binalarla dolu bataklığa, terkedilmiş karakollarla dolu bir çöle kadar pek çok farklı arazi türü var. Bu arazileri gezerken en iyi eşyaların nerede bulunacağını öğrenmeye çalış.

İyi bir loot alanı bulduğunda haritaya bakarak nerede olduğunu öğren. Sonraki oyununda bu bilgiyi kullanarak hareket et.

Zıplama Kulelerini Kullan
Zıplama Kuleleri, havaya uçmanı ve yere geri dönmene sağlayarak hızla hareket etmene yardımcı olur. Zıplama kulesi halata bağlı bir balon şeklinde diyebilirim. Zamanla fark edersin.

Yeni önerileri paylaşmaya devam edeceğim. Sizin de önerileriniz varsa yorumlarınızı bırakabilirsiniz.
 
Üst