Haberler & Güncellemeler Bu Kadar İnsana Sunucu mu Dayanır? GTA Online Çöktü

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin
Epic Games’te ücretsiz olan GTA 5’in online sunucularına şu anda erişilemiyor. Rockstar Games tarafından da doğrulanan bu gelişme, Rockstar Games ve Social Club sunucularını kapsıyor.

Rockstar Games’in ünlü oyunu GTA 5, geçtiğimiz gün Epic Games’te ücretsiz olmuştu. Yaşanan gelişmenin ardından yüz binlerce yeni oyuncunun katıldığı oyun, görünen o ki bu oyuncu sayısını taşımakta zorluk çekiyor. Ortaya çıkan son bilgiye göre, hem Social Club hem de Rockstar Games’in sunucularında sorunlar yaşanıyor. Ayrıca Epic Games'in de sunucularına erişimde zorluklar yaşandığı raporlandı.
GTA Online ve Red Dead Online’a girmeye çalışıyor, ancak giremiyorsanız, sebebi sunucuların çökmesinden kaynaklanıyor. Rockstar Support tarafından bir sorun yaşandığını doğrulayan Rockstar Games, sorunun ne zaman çözüleceği konusunda bir açıklama yapmadı. Oyunun sunucularının sabah saatlerinde de sorun yaşadığı biliniyor.

Sunuculara girenler de aşırı yavaş olmasından şikâyet ediyor
Şu anda pek çok kişi Rockstar Games’in sunucularına girmekte zorluk yaşarken, girmeyi başaranlar da sunucuların normalden çok daha yavaş olduğunu raporladı. GTA Online’ın sunucuları, bu ayın başlarında da benzer sorunlarla karşılaşmıştı, ancak bu sorunlar yaklaşık 1 saat içerisinde çözülmüştü.
Rockstar, yaşanan sorunun kaynağını henüz açıklamadı, ancak tahminlerimize göre oyunu Epic Games’ten ücretsiz alan oyuncuların sunucuya aşırı yük bindirmesinden kaynaklanıyor.
 
Üst