Haberler & Güncellemeler GTA 6’daki Harita ve Ana Karakterlerle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin
1588455804835.png

Dünyanın en iyi oyunlarından bir tanesi olarak kabul edilen Grand Theft Auto serisinin beklenen oyunu GTA VI hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Geliştirilme sürecinde olan yeni oyunun bazı özelliklerine dair haberler ve söylentiler dolaşmaya başladı.

Çıktığı ilk günden günümüze kadar popülerliğini koruyan, dünyanın en çok ses getiren, en çok satan ve en çok oynanan oyunlarından biri olan Grand Theft Auto serisinin son oyunu olan GTA 5, 2013 yılında çıkış yaptı. Aradan geçen 7 senede oyunun hayranları serinin 6. oyununu dört gözle bekledi. Son günlerde geliştirilme aşamasında olduğu konusu ve gelen bazı bilgi kırıntılarıyla yine çok konuşulan GTA 6 ile ilgili bu sefer de yeni haberler geldi.
GTA 6 ile ilgili söylentiler bu kez de internet sitelerinde ortaya çıktı. Sitelere bilgi veren kaynaklara göre yeni oyun birçok yeni karakterle beraber gelecek. Bunun yanında oldukça değişik özellikler barındıran bir haritaya sahip olacak. Zaman zaman orta çıkan bilgiler başka kaynaklarca yalanlansa da henüz bu bilgilerle ilgili bir itiraz gelmiş görünmüyor.
Özelliklerin çoğu geliştirilmiş olarak sunulacak

Ortaya atılan yeni iddiaları şirkette çalışan birinin arkadaşı olduğunu söyleyen gizli bir kaynak paylaşıyor. Aktarılana göre 2016 ve 2017’den beri geliştirilme sürecinde bulunan oyun için düşünülen yeni harita, GTA 5’in devamı şeklinde ancak daha karmaşık olacak. Yeni haritada kuzey batıda yer alan ve daha küçük olan 1 şehirle birlikte 3 büyükşehir bulunuyor. Florida’ya dayanan haritada tek alan burası değil, başka bir büyük alan daha bulunuyor. Dört ana karakter etrafında dönen oyun onlarla bağlantılı çeşitli yan karakterle beraber geliyor.
Bunların yanında oyunda birden fazla çocuk karakter yer alıyor. Oyundaki silahlar GTA 5’e oranla daha gerçekçi bir şekilde çalışıyor, özellikle roket gibi güçlü silahlar tek vuruşta öldürmekle birlikte yanlışlıkla yan karakterleri ortadan kaldırıp görev sonuçlarının değişmesine sebep olabiliyor. Geliştirilmiş karakter değiştirme, geliştirilmiş parkur, silah işlevselliği, karaktere özgü güçler ve daha fazlasının yer aldığı yeni özelliklerin gerçekten GTA 6’da yer alıp almayacağı çok merak ediliyor.
 
Üst