Minecraft Dungeons Ertelendi

admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin
Minecraft Dungeons Erteleme


Mojang, Minecraft Dungeons oyununu başta açıkladığı gibi Nisan ayına yetiştiremedi.
Minecraft evreninde geçecek macera ve aksiyon rol yapma oyunu Minecraft Dungeons çıkış tarihi için daha önce Nisan ayı duyurulmuştu. Öte yandan Mojang, oyunu tüm platformlar için 26 Mayıs tarihine ertelediklerini duyurdu.

Coronavirus salgını sebebiyle geliştirici ekip Twitter üzerinden oyunu Nisan ayına yetiştirmek için çalıştıklarını paylaşmıştı ancak herkesin evden çalışması buna izin vermemişe benziyor. 2018’de duyurulan oyunun çıkışı da ilk başta 2019 için planlanmıştı.

Minecraft’ın blokları ile Diablo serisini birleştiren oyun orijinal elementlerine de sadık kalmış. Bu arada oyunda karakter sınıfları olmadığının da altını çizelim. Bunun yerine oyuncunun tüm yetenekleri taşıdığı nesnelere göre şekillenecek.

Çoklu oyuncu desteği de sunan Minecraft Dungeons, eşleştirme yerine arkadaşlarla oynamaya teşvik ediyor. Başlangıçta sadece aynı platformdaki oyuncular bir araya gelebilecekken, sonraki güncellemeler ile çapraz platform desteği de sunulacak.

PC, Xbox One, Switch ve PlayStation 4 için gelecek oyun 19.99 dolardan satılırken, 29.99 dolarlık bir Hero Edition da mevcut.
 
Üst