PlayStation 4 fiyatları hakkında açıklama geldi!

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin
Uzun zamandır tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını teknoloji sektörünü ciddi bir şekilde etkilemiş durumda. Bazı teknoloji şirkeleri lansmalarını, bazı teknoloji şirketleri ise yeni Android güncellemelerini dahi ertelediler. Bu durum fabrikaları, dolayısıyla üretilen ürün sayısını da etkiledi. Ortaya çıkan bazı durumlar da kullanıcıları somut bir şekilde negatif yönde etkilemiş durumda. Bunun en büyük örneği ise PlayStation 4 fiyatları olabilir. Son zamanlarda bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi de PlayStation 4 fiyatları neden yükseldi sorusu.


PlayStation 4 fiyatları neden yükseldi?
Dolar kurlarının artması ile beraber çoğu teknolojik cihazın fiyatı artmış durumda. Özellikle son zamanlarda Covid-19 salgınından dolayı dolar kurunun yüzde 10 civarına yükselmesi akıllı telefon fiyatlarında ciddi manada hissedilmişti. Artış yaşanan tek ürün ise akıllı telefonlar olmadı ancak radikal seviyede fiyatı artan bir ürün kullanıcıların oldukça tepkisini çekti. PlayStation 4, 2.000 TL fiyat bandında satılırken şu anda 4.000 TL seviyelerinde bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.


Son zamanlarda sosyal medyada teknoloji hakkında konuşulan konular arasında ilk sırada yer alan PlayStation 4 fiyatlarına anlam verebilmek mümkün değil. Yüzde 50’den fazla artış gösteren fiyatlar kimi internet sitelerinde 9.000 TL civarına kadar çıkıyor. Bazı büyük online mağazalarda ise stok bulabilmek imkansız.

PlayStation Türkiye’den açıklama var
Konu hakkında yaptığımız haberin ardından aldığımız bilgilerde “PlayStation konsol ve aksesuarları için, Sony Eurasia’nın bayilere olan satış fiyatlarında ve ürünlerin son kullanıcıya tavsiye edilen satış fiyatlarında 2020 yılı içerisinde herhangi bir artış olmamıştır. Bununla birlikte, Sony Eurasia olarak perakende satış yapan firmaların satış fiyatlarına herhangi bir müdahale söz konusu değildir.” açıklaması yapıldı. Ayrıca yüksek fiyat uygulayan işletmeler ile konunun görüşülmesi gerektiği de belirtildi. Açıklamaya bakıldığı zaman E-Ticaret sitelerindeki satış yapan firmaların, yüksek fiyatlarda satış yapma kararını kendi tercihleri ile Sony Eurasia’dan bağımsız olarak aldığını görebilmek mümkün.

Yapılan açıklama hakkında sizin fikirleriniz neler?
 
Üst