Haberler & Güncellemeler PUBG PS4 ve Xbox One'da Cross-Play Ekliyor

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin

1586855940199.png


PlayerUnknown's Battlegrounds geliştiricisi PUBG Corp., Microsoft'un Gamescom öncesi Inside Xbox bölümünde paylaştığı bazı önemli haberlere sahipti. Oyunun gelecek ayki Xbox One'da yakında başlaması planlanan Sezon 4 güncellemesinin bir fragmanı ile birlikte, geçen ayki PC sürümünün ardından, stüdyo oldukça talep edilen bir özelliği uygulamak için çalıştığını gösterdi: konsollarda cross-play (çapraz oynama) ve yakında geliyor.

PUBG Corp.’a göre, Ekim ayının başlarında takip edilmesi beklenen canlı yayında olan oyunun açık test sunucusunda platformlar arası oyuna izin verilecek. Bu özellik uygulandığında, Xbox One'daki oyuncular popüler battle royale oyununda PS4'teki oyuncularla eşleşebilecekler.

PUBG Corp. topluluk yöneticisi Cecillia Lee bir Xbox Wire yazısında, "Çapraz platform oynamayla ilk hedefimiz, her iki konsol topluluğundan gelen 100 oyuncunun aynı maçta oynayabilmesiydi. İkinci hedefimiz, daha geniş eşleştirme havuzu nedeniyle daha kısa olmasını beklediğimiz eşleştirme sürelerini iyileştirmekti." dedi.

Karşılıklı oyunun sonunda PC oyuncularını içerecek şekilde genişletilip genişletilmeyeceği konusunda bir bilgi yoktu. Ancak bu yine de oyun için önemli bir adım ve Sony'nin uygulamaya karşı geleneksel olarak zorlu duruşunu biraz değiştirdiğine dair bir işaret. Uzun yıllar boyunca, şirket PS4 ve diğer platformlar arasında karşılıklı oyuna izin vermesine karşı direndiğinden dolayı eleştirildi. Ancak Fortnite popülaritesini artırdığından, Rocket League ve Monster Hunter benzeri birkaç oyunun platformlar arası oyunu desteklemesine izin vermeye başladı.

PUBG'nin 4. Sezon güncellemesine gelince, 27 Ağustos'ta Xbox One'a gelecek. Yeni sezon, oyunun orijinal haritası olan Erangel'in görsel bir revizyonunun yanı sıra, bir dizi oyun, denge iyileştirmelerini ve yeni bir Survivor Pass içerecek. Bu oyuncular challenges görevlerini tamamlayıp pass'ı yükseltirken, kilidini açmak için 100'den fazla ödül ekleyecek. Sezonla ilgili daha fazla bilgiyi resmi PUBG web sitesinde buradan okuyabilirsiniz.​
 
Üst