Haberler & Güncellemeler Terraria, Final Güncellemesiyle Birlikte Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Site Yetkilisi
Yönetici
Katılım
30 Mar 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
Mersin
2011 yılında yayınlanan ve dün ömrünün son ve en büyük güncellemesini alan Terraria, bugün kendisinin anlık oyuncu sayısı rekoru kırdı. Oyun, aynı anda 500.000 oyuncu tarafından oynandı.

Açık dünya hayatta kalma oyunları ve 2 boyutlu dünyanın birleşmesiyle ortaya çıkan Terraria, 9 yıl önce çıkmış olmasına rağmen hâlâ büyük bir oyuncu topluluğu tarafından oynanmaya devam ediyor. 2011 yılında Re-Logic tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen oyun, bugün yeni bir rekor kırdı.
Terraria, kendi bünyesinde bugün aynı anda oyunda bulunan oyuncu sayısı rekorunu kırmayı başardı. Oyunun daha önceki rekoru olan 489.886 oyuncu sayısı, bugün oyunun aynı anda 500.000 oyuncu tarafından oynanmasıyla kırıldı. Böylelikle Terraria, Steam’deki yerini bir kez daha kanıtlamış oldu.
Terraria, son ve en büyük güncellemesini aldı:
terraria

2 boyutlu bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız ve kendi düzeninizi kurduğunuz Terraria, bugün CS:GO ve Dota 2’den sonra Steam’de en çok oynanan üçüncü oyun olma unvanına sahip. Ayrıca oyun, şu anda Steam’de Dünya Çapında En Çok Satanlar listesinin de başında bulunuyor.
Peki Terraria nasıl oldu da 9 yılın ardından yeniden bir fırlama yaşadı? Aslında bu sorunun cevabı, oyuna gelen son güncellemedeydi. Oyun, dün belki de en büyük güncellemesi ve aynı zamanda son güncellemesi olan ‘Journey’s End’ güncellemesini aldı. Güncellemeyle birlikte oyuna sayısız yenilik eklendi.
terraria
 
Üst